Divadelní spolek Klicpera
 

Postupová regionální přehlídka
Klicperovy divadelní dny 2011
XIII ročník 14. 4. – 17. 4. 2011

Vážení prátelé divadla,
máme tu jaro a s ním i  Klicperovy divadelní dny.
Tuto tradiční regionální přehlídku vyhlašuje Svaz českých divadelních ochotníků a je s postupem na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim do Vysokého nad Jizerou. Během tří dnů se bude prezentovat pět amatérských divadelních souborů z malých měst a ucházet se o přízeň poroty z řad SČDO. Naše pozvání přijali pánové Rudolf Felzmann, JUDr Jaromír Kejzlar a MgA Jiří Hraše. Jejich úloha sledovat, hodnotit a nominovat vůbec nebude jednoduchá.
Co by však bylo divadlo bez diváků? Vždyť pro jejich pobavení jsou hry napsány, studovány a sehrány. A proto budeme moc rádi, když se přijdete dívat a podpořit herce i jejich snahu nás všechny pobavit.
Všem účinkujícím divadelníkům i pořadatelům přejeme, aby třináctý ročník Klicperových divadelních dnů byl šťastný.


VÝSLEDKY


Čtvrtek 14. 4.
Od 19,00 hod. Slavnostní zahájení
NA TÝ LOUCE ZELENÝ
DS Klicpera Sadská
Krásná, ale panovačná slečna Alena se stala novou paní na zděděném statku a má s ním spoustu plánů. Ty se však nelíbí inženýru Miláčkovi, který se o svěřený majetek dosud staral. Jak už to bývá, nejdříve zahoří spor a potom láska. Limonádovou operetu Járy Beneše plnou známých melodií režíruje Zdeněk Piskáček.

Pátek 15. 4. od 19,30 hod.
VALMONTOVY NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI
DS Mrsťa Prsťa Kouřim
Vikomt de Valmont a markýza de Merteuil si rádi pohrávají s city druhých. Ale hrát si s láskou bývá ošidné a vždycky za to někdo zaplatí. Známý román Choderlose de Laclos psaný formou dopisů byl zachycen v mnoha filmových podobách. Pro divadelní prkna příběh upravil Martin Drahovzal, který se zároveň ujal i režie.

Sobota 16. 4. od 13,00 hod.
ONA
Klubová scéna TMA-divadla Terezín
Dva muži kteří se náhodně sešli v sauně, dvě zpocená těla, žárlivost, beznaděj, zoufalství a ONA. To je u nás poprvé nastudované drama argentinské autorky Susany Torres Moliny v překladu Šárky Pavelkové o lásce dvou mužů k jedné ženě. Režii má Eva Andělová.

Sobota od 16,00 hod.
NEVYLÉČITELNÍ
Divadlo Tyrš - Lány
Prudence by si ráda našla přítele a tak zvolila cestu inzerátu. Bruce sice žije s přítelem, ale na radu své psycholožky hledá přítelkyni - jak jinak než přes inzerát. A tak je osud svede dohromady. Hru o patáliích se seznámením přes inzerát a o tom jak se poprat s psychologem napsal Christopher Durang, přeložili Helena a Lubomír Synkovi a režíruje Roman Havelka.

Sobota od  20,00 hod.
VÍKEND
DS Křoví Líšnice
Proč si muži pořizují milenky? Proč si ženy pořizují milence? Jak dlouho vydrží zamilování ? Jak dlouho se dá v klidu podvádět? Je dobré přiznat nevěru? Je dobré odpustit nevěru? Je možné ještě věřit? Je možné zabránit manželskému stereotypu? Hořkou komedii z pera autora Ivana Krause o tom, jak to dopadne, když manžel jede o víkendu na kongres a manželka ke kamarádce, režíruje Dana Radová.

Neděle 17. 4.. 2011
11,00 hod. Zakončení přehlídky, vyhlášení výsledků a předání cen.

15,00 hod.
S ČERTY NEJSOU ŽERTY
Divadlo hudby Hálek Nymburk uvede jako host přehlídky známou pohádku pro děti o tom, jak se syn poctivých rodičů stal čertovým švagrem.

Vstupné na jednotlivá představení jsou 50,-Kč, pro důchodce a děti 40,-Kč.
Pohádka - jednotné vstupné 40,-Kč