Divadelní spolek Klicpera
 

13. května od 19,00 hod.(pátek) film v kině
PADESÁTKA

Kino na kolečkách přiváží zimní komedii... Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp, láká Vojta Kotek na svou filmovou komedii Padesátka, která se odehrává na hřebenech, svazích a v chatách zasněžených Krkonoš.
Vstupné 70,-Kč


CESTA POHÁDKOVÝM LESEM

19. ročník
4. června od 14,00 hod.

Pohádková cestaSDH a KIC pro Vás děti opět pořádají putování lesem za pohádkovými bytostmi a sladkými odměnami. Start i cíl bude na hřišti v Lázeňské ulici. Nebude chybět DISCO, opékání špekáčků, řádění v pěně a občerstvení.

Vstupné dobrovolné: výtěžek bude věnován dvojčatům Elišce a Oldovi Čamrovým, prima dětem z Krchleb, kteří bojují s dětskou obrnou. Sbíráme i víčka!

Už po devatenácté půjdou děti lesem a budou plnit úkoly, které si pro ně připravily pohádkové bytosti. Stalo se hezkou tradicí, že vybrané vstupné putuje tam, kde je potřebný. Někdy výtěžek dostala školka, někdy škola, jindy družina, případně dětský domov v Milovicích. Loni výtěžek zůstal v Sadské, letos půjde do nedalekých Krchleb statečným bojovníkům Elišce a Oldíkovi Čamrovým. Narodili se předčasně a v devíti měsících jim byla diagnostikována dětská mozková obrna. Navštějují ZŠ Krchleby a s pomocí asistentek se začleňují do dětského kolektivu. Vybraná částka bude použita na speciální neurorehabilitaci Kosmík, kterou provádějí na klinice Axon v Praze. Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek a můžete přinést i nasbíraná víčka.

Těšíme se, že si tradiční pohádkovou cestu, pořádanou k mezinárodnímu dni dětí, pořádně užijete s námi!NOC V MUZEU PRO DĚTI

Trochu dobrodružný večer si užily všechny děti, které s námi trávily noc v budově muzea. Tentokrát jsme na prohlídku muzea samotného nešli, ale poslechli jsme si zajímavou přednášku ak.soch. Petra Skály o věžních hodinách a hlavně o orloji na Staroměstské radnici v Praze. Díky projekci jsme viděli spoustu obrázků, třeba jak vypadala Sadská v minulosti, nebo jak vypadal orloj a apoštolové původně, včetně velkého hodinového stroje.

K večeři jsme si opekli špekáčky a všichni se už těšili až se setmí a vypukne noční hra. Děti měly k dispozici otázky, které se vztahovaly k jejich cestě a zároveň mapku, aby věděly, kam se mají vydat. Po cestě tmou jsme se všichni příjemně unavili, proto přišly vhod upečený perník a kakaová buchta s tvarohem. Doufám, že se noc v muzeu dětem líbila a za rok si ji zopakujeme, tentokrát již po čtvrté.

Moc děkujeme Ak.soch. Petru Skálovi, že přišel mezi nás, dále ZŠ Sadská za zapůjčení DVD projektoru a paní Renátě Strakové za velký medovník, který padl k snídani.


 

MILOVNÍCI DIVADLA, KONCERTŮ, SPORTU A MUZIKÁLŮ POZOR!!!

Kulturní a informační centrum se stalo on-line prodejním místem sítě Ticketportal.
Divadla, kluby, koncertní síně, sportovní arény, domy kultury, kostely, festivaly, stadiony, galerie a music bary  už nejsou tak vzdálené. A to nejen v Praze, ale i např. v Kolíně, Pardubicích, Teplicích, Příbrami, Brně, Ústí nad Labem a dalších městech po celé ČR.
Chcete jít na koncert, ale musíte jet pro vstupenky do jiného města? To už nebude nutné. Objednáváte vstupenky do divadla, nebo na sportovní utkání, posíláte peníze a pak čtrnáct dní čekáte až vstupenky  přijdou poštou? To už nemusíte! Nyní budete moci zarezervovat svá místa z domova a do dvou dnů zaplatit v KIC, kde ihned dostanete i vstupenky. Pokud rezervaci provést nemůžete, nebo neumíte, uděláme ji za vás, a to i po telefonu. V KIC si pak jen zaplatíte a vyzvednete vstupenky.