Divadelní spolek Klicpera
 

PROGRAM ŘÍJEN

Sobota 22. října 19 hod. v sále kina SADSKÁ

MÁTOVÝ NEBO CITRON?

Mátový nebo citron?

Divadelní komedie v podání Dobřichovické divadelní společnosti.

Tohle prostě musíte vidět, protože takhle jste se už dlouho nezasmáli

Vstupné 90,- / 70 ,-


 

LISTOPAD

7. 11. bude v Sadské působit léčitel RUDOLF PITRA

Je jedním z lidí, kteří díky prožitku blízké smrti v sobě objevili schopnosti vnímání lidské aury a energií, které vyzařuje nejen naše tělo, nýbrž i domy, byty či tajemná a záhadná místa kdekoli na planetě. Jeho specializací se stala alternativní medicína, které se věnuje již téměř třicet let. Pan Pitra léčí individuálně, již léta má v Sadské a okolí svou klientelu, která se k němu ráda vrací.

Objednat se k němu můžete osobně nebo telefonicky v KIC Sadská, Palackého nám. 257, Tel. 325 594 329, nebo v knihovně K. Viky, Palackého nám. 3., Tel. 325 595 378. Působí v 1.patře budovy muzea.11. 11. v pátek od 16,00 hod. v areálu Junák SH74 na Husínku

MARTINSKÝ LAMPIONOVÝ PRŮVOD V MASKÁCH

Ve spolupráci s Junákem Sadská
Milé děti, tentokrát se sejdeme na Husínku V PÁTEK. Zasoutěžíte si, zatančíte s divadélkem Paleček, opečete si špekáčky. Dospělí se zahřejí kávou, svařákem a sv. Martin vás povozí na koni a pak se s námi vydá na lampionový průvod po Sadské. Po té se vrátíme zpět na Husínek. Vstupné dobrovolné, čaj pro děti zdarma.


 

24. 11. ve čtvrtek odjezd od radnice v Sadské 7,00 hodin

ZÁJEZD DO POLSKA, Kudowa Zdroj

Už jste byli v Polsku za nákupy a sehnali jste, co jste potřebovali a ještě levněji? Nebo jste tam nikdy nebyli a jste zvědaví co je na té tržnici tak úžasného, že tam všichni stále chtějí? Ať tak nebo tak, pojeďte s námi za nákupy do Kudowy Zdroje.

Přihlásit se můžete v KIC nebo v knihovně. Palackého nám. 257, nebo 3. Tel. 325 594 329. Cena zájezdu: 200,- Kč.27. 11. v neděli od 16,00 hod. v sále kina

Pohádka O KŘIŠŤÁLOVÉM SRDCI

Veselá divadelní pohádka je plná vtipných situací a písniček, … Příběh vypráví o dvou sestrách, dobrosrdečné Alžbětě a chamtivé Agátě. Do jejich osudu však zasáhne spravedlivý Lesní mužíček a jeho kouzla.
Vstupné jednotné 50,- Kč.


 

PROSINEC

3. 12. v sobotu od 10,00 a od 15,00 hod. Kino Sadská

Tradiční Mikulášova pohádka DS Klicpera

Ženich pro čertici

Po pohádce o chamtivém králi, lakomé hraběnce, ševci a vdavekchtivé čertici přijde Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. Hodným dětem nadělí dárečky za písničku.


 

4. 12. v neděli od 16,00 hod. na náměstí v Sadské

Rozsvícení vánočního stromu

Adventní čas vůně jehličí, skořice a cukroví přivítáme rozsvícením rostlého stromečku na náměstí Palackého. Můžete se už tradičně těšit na vystoupení šikovných dětí z mateřské i základní školy, uslyšíme pár hřejivých slov paní starostky Evy Jurinové a samozřejmě nebudou chybět klobásy, svařák a punč od hasičů i štrůdl kuchařek z mateřské školky. Jsme rádi, že naše pozvání přijala i druhá vicemiss Polabí 2016 Vivien Tartárková, žačka ZŠ v Sadské, která rozezní náměstí svým krásným hlasem.

Aby se děti trochu zahřály, přeneseme se ve VÁNOČNÍM KABARETU do dřívějších dob, kdy ještě v období adventu chodily po vesnicích různé bytosti nadpřirozené - jako třeba: LUCIE, BARBORA, MIKULÁŠKA, AMBROŽ, či PERCHTA, které samozřejmě uvidíme. Také si připomeneme staré zvyky, zatančíme si a poslechneme si veselé písničky.

(Upozorňujeme, že parkoviště před zdravotním střediskem bude uzavřeno od pátku 2. 12. večer. Děkujeme, že přeparkujete svá vozidla na jiné parkoviště.)


 

11. 12. v neděli od 18,00 hod.

v kostele Sv. Apolináře v Sadské
ADVENTNÍ KONCERT

Goldbergovské variace Johanna Sebastiana Bacha v podání Laubova tria. Goldbergovské variace patří k vrcholným instrumentálním dílům J. S. Bacha a vznikly v roce 1741 pro hraběte Hermana Karla von Keyserlinga. Svůj název dostaly podle Bachova žáka J. G. Goldberga, který jako hudebník v hraběcích službách přehrával tyto variace po nocích, neboť pan hrabě trpěl nespavostí.

Variace byly určeny pro dvoumanuálové cembalo, my je však uslyšíme v podání smyčců (housle, violoncello) a o to bude koncert zajímavější.

Laubovo trio vzniklo v roce 2009 z iniciativy absolventů Hudební fakulty AMU v Praze. Vedení tria vzal za své primárius slavného Stamicova kvarteta a docent HAMU Jindřich Pazdera. Soubor se jmenuje po legendárním českém houslistovi Ferdinandu Laubovi. Všichni členové Laubova tria jsou významnými sólisty s mezinárodními zkušenostmi a úspěchy, spolupracují s různými orchestry u nás i v zahraničí.NOC V MUZEU PRO DĚTI

Trochu dobrodružný večer si užily všechny děti, které s námi trávily noc v budově muzea. Tentokrát jsme na prohlídku muzea samotného nešli, ale poslechli jsme si zajímavou přednášku ak.soch. Petra Skály o věžních hodinách a hlavně o orloji na Staroměstské radnici v Praze. Díky projekci jsme viděli spoustu obrázků, třeba jak vypadala Sadská v minulosti, nebo jak vypadal orloj a apoštolové původně, včetně velkého hodinového stroje.

K večeři jsme si opekli špekáčky a všichni se už těšili až se setmí a vypukne noční hra. Děti měly k dispozici otázky, které se vztahovaly k jejich cestě a zároveň mapku, aby věděly, kam se mají vydat. Po cestě tmou jsme se všichni příjemně unavili, proto přišly vhod upečený perník a kakaová buchta s tvarohem. Doufám, že se noc v muzeu dětem líbila a za rok si ji zopakujeme, tentokrát již po čtvrté.

Moc děkujeme Ak.soch. Petru Skálovi, že přišel mezi nás, dále ZŠ Sadská za zapůjčení DVD projektoru a paní Renátě Strakové za velký medovník, který padl k snídani.


 

MILOVNÍCI DIVADLA, KONCERTŮ, SPORTU A MUZIKÁLŮ POZOR!!!

Kulturní a informační centrum se stalo on-line prodejním místem sítě Ticketportal.
Divadla, kluby, koncertní síně, sportovní arény, domy kultury, kostely, festivaly, stadiony, galerie a music bary  už nejsou tak vzdálené. A to nejen v Praze, ale i např. v Kolíně, Pardubicích, Teplicích, Příbrami, Brně, Ústí nad Labem a dalších městech po celé ČR.
Chcete jít na koncert, ale musíte jet pro vstupenky do jiného města? To už nebude nutné. Objednáváte vstupenky do divadla, nebo na sportovní utkání, posíláte peníze a pak čtrnáct dní čekáte až vstupenky  přijdou poštou? To už nemusíte! Nyní budete moci zarezervovat svá místa z domova a do dvou dnů zaplatit v KIC, kde ihned dostanete i vstupenky. Pokud rezervaci provést nemůžete, nebo neumíte, uděláme ji za vás, a to i po telefonu. V KIC si pak jen zaplatíte a vyzvednete vstupenky.